بهترین غذاهای کشور مالزی

بهترین غذاهای مالزی شامل ناسی لماک ونودل سرخ شده وروتی کانای وروجاک و ناسی کرابو همچنین کوی تو ولاکسا و باتوماونگ ساتی می شود.

این مقاله درمورد مالزی شهر کوالالامپور میباشد

نودل سرخ شده

نودل سرخ شده یکی از غذاهای پرطرفدار در کشور مالزی می باشد که در بیشتر رستوران ها سرو می شود.برای پخت نودل سرخ شده ابتدا نودل ها را در فلفل زیاد غلت می دهند و سپس سرخ می کنند و پس از آن به نودل ها سیر و ادویه جات متفاوت اضافه می کنند و در نهایت به نودل ها تکه هایی از گوشت یا مرغ به دلخواه اضافه می کنند.تمامی این مواد غذایی تفت داده می شوند تا کاملا پخته شود و به آن سس تنوری اضافه می کنند.می توانند در کنار غذای نودل سرخ شده سبزیجات خوش مزه نیز سرو کنند.نودل سرخ شده یکی از اصیل ترین غذاهای کشور مالزی به حساب می آید.

روتی کانای

روتی کانای از جمله غذاهایی است که بیشتر برای صبحانه سرو می شود.روتی کانای در بیشتر رستوران های خیابانی عرضه می شود.در ابتدا لایه های خمیر شیرین را سرخ می کنند و بر روی یکدیگر قرار می دهند و با سس کاری آن ها را طعم دار می کنند.روتی کانای جزو غذاهای سنگین است و می توان آن را به عنوان غذای اصلی نیز به حساب آورد.روتی کانای از غذاهای خوشمزه می باشد که در مالزی طرفدار بسیاری دارد.

ناسی لماک

مردم مالزی بر این عقیده می باشند که ناسی لماک از خوشمزه ترین غذاهای محلی مالزی به حساب می آید.معنای لغت ناسی لماک برنج چرب می باشد.ابتدا برنج را خیس کرده ودر شیره نارگیل می پزند در کنار بادام زمینی سرخ شده و تخم مرغ آب پز و ادویه جاتی مثل فلفل و سس میگوی تند پخته می شود.از ویژگی هایی که باعث می شود توریستان را به خود جذب کند زیبایی ظاهری ناسی لماک نیز می باشد.ناسی لماک طعم بسیار خوبی نیز دارد و هرکس یک بار این غذا را بچشد در سفر به مالزی باز هم به سراغ ناسی لماک می رود.

روجاک

روجاک یکی از خوشمزه ترین غذاهای خیابانی است و خود نوعی سالاد میوه به حساب می آید.از ویژگی های خوب روجاک طعم خوشمزه ی آن است که باعث جذب گردشگران بسیاری شده است.در روجاک انواع میوه ها و سبزیجات مثل چغندر و خیار استفاده می شود که تمامی آن ها را سرخ می کنند و در کنار گوشت و ماهی سرخ شده سرو می کنند.روجاک را می توان به همراه سس های مختلف و مورد علاقه مهمانان سرو کرد.روجاک هم نوعی سالاد است و هم می توان به عنوان غذای اصلی سرو کرد.

لاکسا

لاکسا از جمله غذاهایی است که نه تنها در مالزی بلکه در کشورهای دیگر نیز سرو می شود.در لاکسا از گوشت و یا مرغ به همراه سبزیجات و برنج استفاده می شود و از کارهایی که لاکسا را خوشمزه تر می کند استفاده ادویه جات محلی و تند می باشد.لاکسا را در درون مایعی که از شیره ی نارگیل و تمبر هندی استفاده شده است می گذارند و در اختیار مهمانان قرار می دهند.این سس مخصوص به لاکسا طعم دل نشینی می دهد.

کوی تو

در غذاهایی که در مالزی سرو می شود یک قانونی وجود دارد که می گویند در سوپ ها نباید استخوانی پیدا شود پس در غذای کوی تو از گوشت چرخ کرده استفاده می شود.در کوی تو ماهی نیز تکه تکه می کنند و سیب زمینی نیز اضافه می کنند.از ویژگی های خوب کوی تو این است که با وجود خوشمزگی غذای بسیار مقوی ای نیز می باشد.در کوی تو می توان از انواع گوشت ها به صورت چرخ کرده استفاده کرد.

ناسی کرابو

یکی از غذاهای بسیار زیبا در کشور مالزی می باشد که برنج آبی رنگی را در برگی پهن می ریزند و در کنارش سبزیجات و گوشت ارا می پزند .علت آبی بودن رنگ برنج به خاطر قرار دادن آن در آبلیمو و عصاره گل گلیتوریاترناتئا می باشد.نانسی کرابو علاوه بر ظاهر زیبایش طعمی دل نشین نیز دارد و در بین مردم بسیار محبوب می باشد.

باتوماونگ ساتی

باتوماونگ ساتی غذایی کبابی است و به جای سیخ از ساقه های بامبو استفاده می کنند.گوشت مورد استفاده در باتوماونگ ساتی می تواند گوشت خوک و یا گوساله باشد.گوشت انتخاب شده را به همراه خیار و پیاز و ادویه های مخصوص ترکیب می کنند و سپس در ساقه های بامبو سیخ می زنند.ترکیب تمامی این مواد طعم بسیار لذت بخشی دارد.امروزه نیز باتوماونگ ساتی ها را در سیخ های چوبی سرو می کنند.

جهت تهیه تور, بلیط و هتل کوالالامپور در مالزی با امیرعلی رضاقلی02175905000 تماس بگیرید

مقاله بهترین غذاهای کشور مالزی را با دوستان و مسافران خود به اشتراک بگذارید

facebook Twitter Google+ LinkedIn Telegram

تور های لحظه آخری

آفر تور های لحظه آخری و ارزان امروز
تور بالی 3 * تور 7 شب و 8 روز - ویژه 11 اسفند - شروع نرخ تور از 8.390.000 تومان 02175905736
تور باکو 3 * تور 4 شب - ویژه 2 فروردین - شروع نرخ تور از 4.995.000 تومان 02175905736
تور دبی 3 * تور 3 شب - ویژه 10 اسفند - شروع نرخ تور از 3.500.000 تومان 02175905736
تور مسقط 3 * تور 3 شب - ویژه 10 اسفند - شروع نرخ تور از 3.865.000 تومان 02175905736
Cinque Terre
Cinque Terre
Cinque Terre
Cinque Terre

شرکت خدمات مسافرتی‌ امیر کبیر، ارائه دهنده و مجری تور‌های مسافرتی‌ خارجی‌، پرواز، هتل و اخذ ویزا شینگن به صورت تضمینی. 02175905809

تهران سعادت آباد بالاتر از میدان کاج عبقری دوم بلوار بهزاد شمالی مجتمع تندیس طبقه 1 واحد 7

فیسبوک امیرکبیر اینستاگرام امیرکبیر تلگرام امیرکبیر تویتر امیرکبیر یوتیوب امیرکبیر لینکدین امیرکبیر گوگل پلاس امیرکبیر