مکانهای دیدنی استانبول

شهر استانبول به یک شهر دیدنی‌, چند نقط جذاب و دیدنی را که در سفر به ترکیه و استانبول می‌بایست دید به شما معرفی‌ می‌کنیم.مسجد ایا صوفیا, خلیج شاخ طلایی, برج دختر استانبول, سلطان احمد.

این مقاله درمورد ترکیه شهر استانبول میباشد

مسجد ایا صوفیا

مسجدی که ابتدا کلیسا بود، این مکان در دورهٔ امپراطوری بیزانس ساخته شد. این بنای تاریخی‌ در همان ابتدا در نتیجهٔ یک شورش داخلی‌ به آتش کشیده شد، و پس از بازسازی دوباره به کار خود ادامه داد. در پی‌ تصرف شهر به دست ترک‌ها این مکان از کلیسا به مسجد آیا صوفیا تبدیل شد. گنبد مسجد آیا صوفیا دارای گنبدی با عرض ۳۱ متر و ارتفاع ۵۵ متر می‌باشد. مسجد آیا صوفیا هم اکنون به موزه تبدیل شده و سالانه بیش از یک میلیون بازدید کنند ر امیزبان می‌باشد.

خلیج شاخ طلایی

اسکله‌ای که مرز طبیعی قسمت آسیائی و اروپایی استانبول شد. این مکان در زمان‌های گذشته محلی مهم برای لنگر گاه و توقف کشتی‌ها بود. این قسمت از شهر استانبول هم اکنون از مناطق تفریحی و گردشگری مهم بشمار میرود. این خلیج را بخاطر شکل سوهلش به شیپور تشبیه میکنند. ساکنین استانبول به همراه توریست‌های این شهر اوقات خوشی‌ را در پارک‌ها رستوران‌ها و کافه‌های موجود در سواحل این خلیج سپری می‌نمایند. تماشای غروب خورشید در این ساحل از دیگر جذابیت‌های این قسمت از شهر استانبول می‌باشد.

برج دختر استانبول

افسانه‌های قدیمی‌ در همه‌جای دنیا از جمله ترکیه و استانبول حضور دارند. برج دختر استانبول نیز نام خود را از یک افسانهٔ قدیمی‌ بهره گرفته. در این افسانه دختر پادشاه توسط یک پیشگویی به مرگ با نیش مار تهدید میشود و پادشاه برای مراقبت از دخترش وی را به قله‌ای که بر فراز صخره‌ها ساخت شده بود می‌فرستد. دختر پادشاه با وجود آن که در این برج سکونت میگزیند اما توسط یک مار که در سبد میوه پنهان شده بود گزیده و از دنیا میرود. بعد‌ها این برج به یک فانوس دریایی تبدیل گشت و امروز نیز به کافه و رستون‌های دنج مبدل گشته است.

سلطان احمد

منطقه‌ای در سواحل مرمر، سلطان احمد مسجدی را به نام خود در این منطقه بنا می‌کند که برای ساخت آن از چندین معمار زبردست استفاده مینماید. در این مسجد ۶ مناره ساخت شد. در نزدیکی‌ این مسجد مسجد آیا سوفیا و کاخ توپکاپی نیز وجود دارد

جهت تهیه تور, بلیط و هتل استانبول در ترکیه با امیر کبیر02175905100 تماس بگیرید

مقاله مکانهای دیدنی استانبول را با دوستان و مسافران خود به اشتراک بگذارید

facebook Twitter Google+ LinkedIn Telegram

تور های لحظه آخری

آفر تور های لحظه آخری و ارزان امروز
تور بالی 3 * تور 7 شب و 8 روز - ویژه 11 اسفند - شروع نرخ تور از 8.390.000 تومان 02175905736
تور باکو 3 * تور 4 شب - ویژه 2 فروردین - شروع نرخ تور از 4.995.000 تومان 02175905736
تور دبی 3 * تور 3 شب - ویژه 10 اسفند - شروع نرخ تور از 3.500.000 تومان 02175905736
تور مسقط 3 * تور 3 شب - ویژه 10 اسفند - شروع نرخ تور از 3.865.000 تومان 02175905736
Cinque Terre
Cinque Terre
Cinque Terre
Cinque Terre

شرکت خدمات مسافرتی‌ امیر کبیر، ارائه دهنده و مجری تور‌های مسافرتی‌ خارجی‌، پرواز، هتل و اخذ ویزا شینگن به صورت تضمینی. 02175905809

تهران سعادت آباد بالاتر از میدان کاج عبقری دوم بلوار بهزاد شمالی مجتمع تندیس طبقه 1 واحد 7

فیسبوک امیرکبیر اینستاگرام امیرکبیر تلگرام امیرکبیر تویتر امیرکبیر یوتیوب امیرکبیر لینکدین امیرکبیر گوگل پلاس امیرکبیر