سفر به بالی

بالی جزیره ای زیبا در کشور اندونزی با کوه های آتشفشانی فعل و جنگل های آسیایی، مملو از شالیزار های برنج که نمادی از بالی شده اند. سواحل و صخره های مرجانی این جزیره زیبایی را برای بالی کامل کرده اند. در جزیره بالی مکان های مذهبی مانند معبد Uluwatu بر روی صخره ها و دریا وجود دارد. جنوب جزیره بالی ساحل کوتا وجود دازدر که پر جنب و جوش و پر از توریست است، در حالی که سیمی نیوک، سانور و ناسا دوا نیز از دیگر مناطق مورد توجه توریست ها در بالی هستند. این جزیره همچنین برای یوگا و استراحت و انواع مدیتیشن نیز شناخته می شود. مساحت جزیره بالی 5780 کیلومتر مربع و در ارتفاع: 3148 متر از سطح دریا با جمعیت: 4.225 میلیون نفر می باشد. آب و هوای بالی را گرمسیری و مرطوب معرفی میکنند.

بالی

منطقه کوتا در بالی

کوتا در بالی در حقیقت یک دهکده است که به پاتوقی برای گردشگران تبدیل شده است. در سفر به بالی و بازدید از کوتا شاهد رستورانها و مغازه های متنوع زیادی در ساحل کوتا بالی خواهید بود. موج سواران زیادی جهت انجام موج سواری به این منطقه وارد میشوند.

حمل و نقل در بالی

ترانسفر و جا به جا شدن در جزیره بالی از طریق اتوبوس، تاکسی موتور و اسکوتر انجام میشود. هزینه حمل و نقل در بالی بسیار ارزان می باشد. اما با این حال در سفر به بالی مجری های تور برای مسافران ترانسفر های رایگان یا ارزان را محیا می نمایند.

غذا خوردن در بالی

خوراک در بالی نسبتا ارزان می باشد. غذا های محلی و سنتی در بالی شامل برنج، ماهی و گیاه های محلی می باشد که البته با شیوه و طعم محلی تهیه میشود. دیگر غذاهای موجود در بالی شامل انواع مختلف گوشت نیز میشود. مسافران در سفر به بالی میتوانند در کنار غذاهای سرو شده در هتل از صدها رستوران شخصی و زنجیره ای در بالی نیز استفاده نمایند.

پرواز بالی

پرواز مستقیم بالی

شرکت مسافرتی امیرکبیر در دو فصل تابستان و عید نوروز پرواز مستقیم بالی را با هواپیمایی ماهان از مبدا تهران به مقصد بالی با سه نوع صندلی Business و economy و first class چارتر کرده و جهت رفاه مسافرین بالی ارائه میدهد.

پرواز غیر مستقیم

پرواز های غیر مستقیم بالی از مبدا تهران از طریق شهر های مختلف و با ایرلاین های متفاوت در تمام طول سال انجام می گیرد و معمول ترین این پرواز ها مبدا تهران به کوالالامپور و بعد کوالالامپور به بالی میباشد که به دو ایرلاین ماهان و ایرآسیا انجام میشود.

Antalya Flight

مراکز خرید در بالی

کشور اندونزی معروف به صادرات انواع پوشاک و صنایع دستی می باشد. مراکز خرید در بالی نیز مملو از این اجناس می باشند. در سفر به بالی به مسافران پیشنهاد میشود از فروشگاه دیسکاوری خرید نمایند. در صورتی که از مغازه های ساحلی خرید میکنید امکان چانه زدن وجود دارد.

هتل ها در بالی

هتل‌های بالی در اندونزی معمولا به ۳ سرویس BB, ALL و UALL ارائه میگردند که هر سرویس قیمت متفاوتی دارد. معمولا هر هتل تنها ۱ نوع از این سه سرویس را ارائه میدهد و به ندرت دو سرویس متفاوت را در ۱ هتل شاهد خواهید بود.

هتل های BB بالی

خدمات هتل‌ها با سرویس BB شامل تخت ب اهمره یک وعده صبحانه در روز می‌باشد، که این سهبن نیز در ساعتی‌ خاص سرو میگردد.

هتل های ALL بالی

خدمات هتل‌ها با سرویس ALL شامل اتاق به همراه تمام وعده های غذائی می‌باشد. این خدمات در هتل هایی مجلل تر شامل نوشیدنی‌ها و انواع بستنی و دسر نیز خواهد بود.

هتل های UALL بالی

خدمات هتل‌ها با سرویس UALL شامل اتاق به همراه تمام وعده های غذائی می‌باشد. این خدمات در هتل هایی مجلل تر شامل نوشیدنی‌ها و انواع بستنی و دسر نیز خواهد بود.

Antalya Hotels

چند توصیه و پیشنهاد برای سفر به بالی

  • در زمان خرید از مغازه های متفرقه از تکنیک چانه زدن استفاده کنید
  • از اجاره خودرو و یا موتور سنگین و گران قیمت خودداری نمائید
  • توجه داشته باشید که غذا ها در بالی از گشور هند تند تر می باشد